Sunday, February 14, 2016

Sekret prawdziwego szczęścia

Podobno źródło radości leży w nas samych. Często go jednak nie dostrzegamy, szukając niedoścignionych ideałów. Tymczasem, jeżeli uważnie rozejrzymy się, wokół może okazać się, że szczęście jest bliżej niż myślimy.

Wydaje nam się, że doskonale wiemy, czego potrzebujemy, by czuć się szczęśliwe. Marzymy o interesującej pracy, nowym mieszkaniu, wielkiej miłości lub szczupłej figurze. Patrzymy na otaczające nas osoby i sądzimy, że jeśli byłybyśmy tak młode i urodziwe, jak jedna z koleżanek, to od razu poczułybyśmy się lepiej. Czy ona jednak jest szczęśliwa tylko dlatego, że ma ładną buzię? A może w ogóle tego nie zauważa, a w duchu zazdrości nam daru zjednywania przyjaciół, ponieważ czuje się samotna i nieciekawa? Nie ma bowiem uniwersalnej recepty na szczęście. To, co cieszy jedną kobietę, dla drugiej może być zupełnie bez znaczenia. Każdy postrzega ten najbardziej pożądany ze stanów zupełnie inaczej.

źródło:Jaguar MENA.Jaguar Style Stakes | 2014 Dubai World Cup.(CCBY2.0).27.03.2016


Szukaj dobrych stron w każdej sytuacji

Są jednak kobiety, które zawsze promienieją radością. Niezmiennie w dobrym nastroju, ujmują wszystkich miłym uśmiechem. Nie denerwują się z byle powodu. Nie znaczy to wcale, że spełniły się ich marzenia ani, że nie mają żadnych problemów. Patrząc na nie wydaje się, że życiowe szczęście, to stan długotrwałego zadowolenia "nasycenia" niż chwilowego podniecenia, tej uderzającej do głowy, niepohamowanej radości, którą odczuwamy, gdy coś nam się uda. Ich życie nie różni się niczym od innych, to one się różnią, tym przede wszystkim, że są do nich pozytywnie nastawione. Potrafią cieszyć się z drobiazgów. Kobiety szczęśliwe biorą od losu to, co dla nich najlepsze. Nauczyły się dostrzegać we wszystkim dobre strony. O szklance do połowy wypełnionej wodą, mówią, że jest prawie pełna, a nie prawie pełna, a nie prawie pusta. Oczywiście nie omijają ich kłopoty. Wszystkim nam zdarzają się trudne chwile. Warto jednak sobie wtedy powiedzieć: "bywało już gorzej" lub: "mogło być gorzej".

Wśród obowiązków znajdź czas na przyjemności

Uporządkowania wymaga nie tylko Twoje wnętrze, ale też życie codzienne. Potrzebuje ono równowagi, zachowania odpowiednich proporcji między rodziną, pracą a rozrywkami. Jeżeli nadmiernie zaabsorbują Cię sprawy zawodowe lub poświęcisz się wyłącznie dzieciom, możesz zachwiać tę równowagę i przestaniesz dostrzegać przyjemności, jakie życie niesie ze sobą. Jest bowiem czas, gdy należy wyjść z pracy i pobyć z rodziną. Czasami trzeba też po położeniu dzieci spać, pójść na imprezę z przyjaciółmi. Zastanów się czy masz czas na różne zajęcia i przyjemności, czy wręcz przeciwnie, skupiasz się tylko na jednym. Może warto coś zmienić?

źródło:BY VIKTOR HANACEK.Beautiful Girl Holding an Ipid in Bed.picjumbo.(CCO).27.03.2016
Pielęgnuj MIŁOŚĆ i przyjaźń 
Wszyscy potrzebujemy innych, życzliwych nam ludzi. Takich, którzy nie będą nas osądzać, zawsze pomogą i pocieszą. Prawdziwa przyjaźń warta jest, by o nią dbać. Znaczy to jednak, że musisz poświęcać siebie i swój czas innym. Nic na drodze do szczęścia nie zastąpi miłości. Tej jednej, jedynej osoby, która sprawia, że z sekundy na sekundę potrafimy poczuć się najszczęśliwszymi kobietami na świecie. Kochać i być kochaną, to jeden z największych sekretów szczęśliwego życia. Jeżeli jeszcze nie udało Ci się go posiąść, nie ustawaj w wysiłkach.

źródło:langll / 74 images.People.pixabay.(CC0).13.04.2016

MYŚL POZYTYWNIE I KREATYWNIE


Szczęście rodzi się wewnątrz człowieka, a nie przychodzi z zewnątrz. Spróbuj znaleźć do niego własną drogę. Przede wszystkim musisz zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Poznać i zaakceptować swoje możliwości, a szczególnie ich granice. Przestań tragizować i frustrować się, gdy coś leży poza twoim zasięgiem. Nie wszystko musisz potrafić i wiedzieć. Nikt nie jest doskonały. Nie stresuj się, że nie umiesz prowadzić samochodu, nie nauczyłaś się dobrze angielskiego i zupełnie nie wychodzi Ci najmodniejszy makijaż. Jesteś przecież mistrzynią w tylu innych dziedzinach. Pielęgnuj i rozwijaj swoje "specjalności", bądź z nich dumna. Musisz mieć poczucie własnej wartości, wewnętrzne przekonanie, że nie jesteś gorsza od innych.


Od jutra dzień może być piękniejszy:

- Gdy tylko możesz, sprawiaj sobie drobne przyjemności
- Myśl o swoich sukcesach zamiast rozpamiętywać porażki
- Nie bój się problemów, odważnie staw im czoło. Gdy je rozwiążesz, od razu może być lepiej.
- Powiedz komuś komplement

I znów gdzieś tli się nadzieja, że może każda z nas odnajdzie w sobie ten sekret prawdziwego szczęścia, czego Wam i sobie życzę.


35 comments:

 1. Treść postu, zacna i warta wzięcia jej do serca. Ilustracje się nie wczytały, szkoda bo myślę, że też są ciekawe. Zajrzę później i je obejrzę, tymczasem pozdrawiam Azario

  ReplyDelete
  Replies
  1. Matyldo, niektóre teksty warto "przefiltrować" przez siebie, prawda, co wcale nie jest łatwe! Mam problemy techniczne ze wstawianiem zdjęć :(

   Radości na ten tydzień dla Ciebie :)

   Delete
  2. To prawda, ale nie znaczy, że nie jest możliwe bo jest. Tyle tylko, że trzeba bardzo chcieć. Co do edycji bloga, to nie wiele mogę Ci doradzić co trzeba zrobić, by wszystko na nim funkcjonowało bo sama od niedawna bloga prowadzę, w czym też pomaga mi córka. Może któraś, z długodystansowych Blogerek będzie miała większą znajomość w prowadzeniu bloga i doradzi Ci co trzeba zrobić, by wszystkie edycje na blogu działały. Dziękuję i również, życzę Ci Azario spokoju i radości na każdy dzień łącznie z dzisiejszym :) Serdeczności.

   Delete
  3. Matyldo, dzięki za wskazówki, co do spraw technicznych, rozejrzę się w pobliżu :) Jeśli chodzi o to nasze "chcenie", to też muszę sobie to zdanie zakodować, przyda się.

   Dziękuję, szczególnie za to ciepło w tym ciężkim dniu dla mnie.
   Pozdrawiam

   Delete
 2. Bardzo przydatny artykuł, ponieważ potrzebujemy artykułów do pozytwnego działania i myślenia.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Agnieszko, cóż jesteśmy , tylko ludźmi ze swoimi ułomnościami, ale i czasami nieoszlifowanymi diamentami, które tkwią gdzieś głęboko w nas. Ja takim tekstem po prostu podpieram się w chwilach słabości.

   Delete
 3. Skorzystam z Twoich rad, szczególnie z - "Potrzebuje ono równowagi, zachowania odpowiednich proporcji między rodziną, pracą a rozrywkami". Ta sfera kuleje u mnie wyraźnie. Angażuje się całą sobą w problemy dziecka albo pracuję non stop, nie ma u mnie balansu w tych sprawach.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Magdalleno, to iż zamieściłam tekst o takiej właśnie tematyce, dla mnie też jest takim swoistym ABC w pigułce! Ma służyć opamiętaniu się, choćby co do tych proporcji. To o czym Ty wspominasz, jest mi bardzo bliskie i tylko czasami próbuję wyhamowywać i to z trudem... :(

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Delete
 4. Praca nad sąbą jest każdego dnia i każdej chwili, ponieważ żyjemy w świecie iluzji i nawzajem sobie zazdrościmy bo coś jest nie po naszej myśli,tak naprawdę to od nas zależy jakie odniesiemy sukcesy.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Witaj, trudno się z Tobą nie zgodzić, ale czasami występują tzw.okoliczności zewnętrzne, przyczyny niezależne od nas, które mają wpływ na nasze decyzje, porażki czy sukcesy. Bardzo dziękuję Ci za komentarz, bo ważne, że uczymy się również od siebie nawzajem.

   Serdeczności moc...

   Delete
 5. Dziękuję za ten post.. dokładnie opisuje moją drogę do samoakceptacji i walkę z wyrzutami w stylu: "nie bądź taką cholerną egoistką". To trudne.. ale warto o siebie walczyć.

  http://draqilka.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wiem, że to trudne walczyć o siebie, bo gdzieś po drodze dopadają nas wyrzuty sumienia, dokładnie tak, jak to opisujesz, ale gdzieś na końcu tej ciernistej drogi, pojawia się "różany ogród" jedyny, bo nasz, bo pachnący z pięknymi płatkami kwiatów i z małą ilością kolców! Jesteśmy też bardziej świadomi, jak kroczyć, aby te straty były jak najmniejsze.

   Siły i świadomości dla Ciebie, Draqliko

   Delete
 6. To prawda Azalio, że szczęście jest w nas samych, tylko musimy sami chcieć się od wewnątrz poznać co oczywiście nie jest łatwe, ale możliwe bo wiem to sama po sobie. Ważne jest też właśnie nastawienie, dokładnie tak jak w swoim mądrym wpisie przedstawiasz. Mimo dużego doświadczenia życiowego, też skorzystam z Twoich wielu tu rad za które bardzo Ci dziękuje. Najważniejsze jest to by nie patrzeć w przeszłość a żyć chwilą i tym co się w tym momencie posiada, jak też nie można się wzorować na kimś innym bo przecież każdy z nas jest właśnie inny od wewnątrz i życiowych predyspozycji, po zatem nie wiemy co ktoś przeżywa i jakie ma pragnienia jak i życiowe doświadczenia. Najważniejsze jest być sobą i żyć własnym życiem i je rozwijać na tyle możliwie na ile jest nas stać i dlatego trzeba się wciąż uczyć na nowo każdego dnia bo każdy dzień jest inny, mimo że niekiedy wydaje nam się że jest rutynowy ale to jest tylko takie złudzenie, bo jak i słońce raz jest na niebie w pełni świecące a innym razem jest zasłonione chmurami ale nie znaczy że go nie ma bo jest, tak samo jest z naszym życiem w każdym codziennym dniu. Bardzo pięknie ten temat poruszyłaś, bo jest to temat który buduje nas od wewnątrz a to jest najcenniejsza wiedza, by móc cieszyć się własnym szczęściem. Pozdrawiam Cię Azalio bardzo serdecznie i życzę się spełnienia oraz pięknego dzisiejszego dnia, ze słońcem w sercu o każdym życia czasie...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Halinko, Twój komentarz dopełnił reszty mojego wpisu. Żyjemy w ciągłym pędzie i napięciu. Ważne, aby bez względu na wiek, budzić się do świadomego życia.

   Serdeczności również dla Ciebie :)

   Delete
  2. Miło mi Azalio że mój wpis wprowadził w Twoją mądrą treść, chociażby odrobinę czegoś co potwierdziło Twoje mądre w poście słowa. Ważne jest by się wzajemnie w tej mądrości życiowej uzupełniać i sobie wzajemnie tym w codziennym życiu pomagać :) Inaczej życie i wszelkie relacje nie miałby żadnego sensu a tak dodają każdej z nas mocy w codziennym istnieniu - niezależnie od sytuacji w jakich się znajdujemy i właśnie o to najbardziej chodzi. Dziękuję Ci Droga Azalio za każde słowo w Twoich treściach bloga jak też w odpowiedziach na moje komentarze i pozdrawiam Cię Serce * Najserdeczniej jak umiem, życząc Tobie cudownego i szczęśliwego oraz pomyślnego każdego dnia - łącznie z dzisiejszym...

   Delete
 7. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hello, I read your comment, thank you, but now it's technical error from my side.

   Sorry :(

   Delete
 8. Dużo dobrej treści, jest nad czym myśleć. Zgadzam się, że o przyjaźń i miłość należy dbać, ale nie wszyscy to rozumieją we właściwy sposób. Dlatego, bez oglądania się na kogokolwiek, trzeba zadbać o własne szczęście w samym sobie. Stronka, wiążąca się z życiem kobiet, a zatem będę na nią zaglądać. Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 9. Mądre treści, zarówno dla Pań, jak i panów. Kłaniam się!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Okazuje się, że bez względu na wiek i płeć, próbujemy przeżyć nasze życie godnie i w miłości!

   Pozdrawiam serdecznie

   Delete
  2. Dokładnie tak, jak piszesz. Ukłony Azario!

   Delete
  3. Często bywa i tak, że teoretycznie mamy wiedzę, jak żyć, gorzej jest z praktyką, kiedy wyłączamy rozsądek, a wchodzą w nasze życie emocje, frustracje, "życie na górnym C".
   Pozdrawiam Klub Seniora :)

   Delete
  4. W rzeczy samej, zgadzam się z Twoją odpowiedzią. Tyle tylko, że nie wszyscy są sfrustrowani. Natomiast posiadaną wiedzą, dzielą się szczerze z innymi co czyni ich, że czują się szczęśliwi. Podobnie, jak Ty dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami spisanymi, w tym właśnie powyżej poście. Kłaniam się Azario!

   Delete
 10. Bardzo mądrze napisałaś o szczęściu, które jest w nas samych.
  Można, z tekstu wyciągnąć dla siebie wiele pozytywnych wniosków...
  Miło mi, że trafiłam tu do Ciebie :)
  Serdecznie pozdrawiam...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pasjonatko natury :), tak pomyślałam, że na początek może warto sprawić sobie odrobinę przyjemności, aby ten dzień jutrzejszy, był ciekawszy od mijającego.
   Dzięki, że wpadłaś do mnie na chwilę i zapraszam Ciebie częściej.

   Delete
 11. Prawda, szczęście jest w nas samych, tylko trzeba się postarać je w sobie odkryć. Podoba mi się treść Twojego przemówienia. Pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hej, Deszczowa Dziewczyno, a mnie bardzo podoba się tekst, który widnieje u Ciebie na blogu. To jest moc: "Jeśli ktoś rzuci w ciebie kamieniem nie podnoś, bo zarazisz się nienawiścią...".

   Delete
 12. Też tak uważam, że szczęście jest w nas samych, ale bywa że ktoś go nas z premedytacja pozbawia wykorzystując nasze do tego kogoś zaufanie i uczucia i wtedy, to nasze szczęście nas niekiedy na bardzo długo opuszcza, niestety. Znam to z autopsji, jak też to że potrzeba wielu lat, by to wewnętrzne szczęście odzyskać. Piękny temat i bardzo ważny poruszyłaś w swoim poście. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie Azario :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jarzębinko, Ty już wszystko napisałaś... czasami spotykamy na swojej drodze kogoś, kto skutecznie zaburzy nam wewnętrzny spokój i nasze szczęście schowa się w zakamarkach duszy. Potem potrzeba czasu, aby je w sobie na nowo odnaleźć.
   Pozdrawiam

   Delete
 13. Piękne słowa i jakże budujące i pokrzepiające.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Agnieszko, dziękuję, a ja znalazłam u Ciebie z kolei, sporo interesujących mnie tematów. Dobrze, że Cie znalazłam :)

   Delete
 14. Pozdrawiam serdecznie w Wyjątkowym Dniu...
  Wszystkiego dobrego w Dniu Święta Kobiet!
  Uszanowanie z Ukłonami Azario

  ReplyDelete
  Replies
  1. Janie, dziękuję za te serdeczności i pozdrawiam wiosennie... :)

   Delete
 15. Dobrze trafić na takie treści, które sprawiają, że stajemy się jeszcze bardziej pozytywnie zakręceni :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zarażać pozytywną radością, uśmiechem niby takie trudne, a z drugiej strony jakże łatwe...

   Delete