Thursday, January 28, 2016

2016 - NAJLEPSZY ROK TWOJEGO ŻYCIA

Z nowym rokiem robimy sobie postanowienia, co do ulepszenia jakości naszego życia. Jako że jeszcze jest styczeń, czyli pierwszy miesiąc nowego roku, to zdążę na temat postanowień coś napisać. Powiem nieskromnie, że może być ciekawie, stąd zapraszam...

Nowy Rok jest jak walizka. Co do niej włożysz, to wyjmiesz. Nie czekaj, aż spakuje Cię ślepy los! Zostań menadżerką swojego życia. Zacznij zarządzać każdym dniem. Pomyśl, czego tak naprawdę chcesz i jak możesz to dostać. Przygotuj emocjonalny biznesplan, który sprawi, że rok 2016 będzie należał do Ciebie. Koniec z noworocznymi postanowieniami. I tak nigdy nic z nich nie wynika! Tym razem podejdź do marzenia jak do zadania. Każde może się spełnić, jeżeli opracujesz racjonalny plan jego realizacji. Planuj 
konkretne działania mocno osadzone w ramach czasowych. Zamiast marzyć: chcę znowu założyć swoje dżinsy z czasów młodości, przejdź do czynów i zapisz się na siłownię. Twoje myślenie powinno być zdyscyplinowane, menadżerskie, logiczne. Nieważne czy będziesz latać balonem, wydawać zupę bezdomnym, czy zarządzać firmą. Ważne, byś w tym, co robisz i kim jesteś, doświadczała prawdziwego spełnienia. Nawet jeżeli nie raz los dał Ci w kość, pamiętaj, że na życiowe powodzenie, tylko w 10% wpływają rzeczywiste zdarzenia. Pozostałe 90% zależy od tego, jak na nie reagujemy! Na każdy nokaut od losu odpowiedz waleczną postawą! Koniec z apatią i brakiem motywacji. Twój lewy sierpowy to wiara we własne siły, upór i umiejętność zdrowej regeneracji.


By Samsonite (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Tylko motyle zmieniają się w jedną noc

Nie możesz się doczekać, by Twoje dni przestały być nudne i bezbarwne? Nie spiesz się! Na początek zastosuj emocjonalną rozgrzewkę. Weź swoje życie pod szkło powiększające. Obiektywnie przyjrzyj się swoim porażkom. Doceń sukcesy. Zastanów się dlaczego Ci się nie powiodło oraz co było źródłem klęsk. Niech będzie to rodzaj wewnętrznej spowiedzi. Szczerość jest gwarancją powodzenia. Możesz zmienić jedynie to, z czego zdajesz sobie sprawę.

Nawet niepoprawni optymiści mają czasem dość lukrowanego życia

W ten sposób sami przed sobą maskują problemy. Taka propaganda sukcesu nie jest dobrą pożywką dla osobistego spełnienia. Twoje frustracje, niezrealizowane marzenia tlą się głęboko w Tobie. Staraj się zobaczyć samą siebie od podszewki.  Rozbierz się z dobrej miny, codziennego pośpiechu i postawy "cool". Nie oszukaj się! W 2016 chodź bez maski! 

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku

Tak mówi chińskie przysłowie. Po szczęście nie ruszaj po omacku. Jasno określ cele i sposoby ich osiągnięcia. Wreszcie przestań być grzeczną dziewczynką! Kobiety często obawiają się prosić o więcej, są bardziej perfekcyjne, a mniej zdobywcze. Wynika to ze sposobu, w jaki zostały wychowane, z kompleksów albo lęków, że domagając się stracą to, co już mają. Niech Twój plan osobistej przemiany zawiera zdobycie nowych doświadczeń. Zobacz nowe miejsca. Poznawaj nowych ludzi.

Nie bądź "Owieczką Dolly"

Nie pragnij być jak przyjaciółka, szefowa czy ulubiona aktorka! Bądź sobą! Jeżeli za wszelką cenę starasz się naśladować kogoś, dotknął Cię syndrom "Dolly". Kobiety klony są pełne kompleksów i zahamowań. Ciągle porównując się z innymi, nie mogą rozwinąć własnych własnych zdolności. Zacznij porównywać się sama ze sobą. Kim byłaś kilka lat temu? Jakie miałaś plany? Czy idziesz tam, dokąd naprawdę chcesz? Krytykuj swoje wybory i decyzje, ale nie całą siebie!

Zacznij podobać się sobie

Każda z nas chce być lubiana. Nie ma w tym niczego złego. Jednak często realizując to pragnienie, wpadamy w panikę. Co z tego, że mamy dużo znajomych, skoro nie czujemy się dobrze w swoim towarzystwie? Zaprzyjaźnij się ze sobą. jeśli będziesz lubiła samą siebie, zaczniesz troszczyć się o jakość swojego życia.

Precyzyjnie wytycz drogi osobistej przemiany

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, zastanów się, co on dla Ciebie znaczy. Pieniądze? Samodzielność? Ciekawą pracę? Szczere chęci nie wystarczą! Musisz jeszcze plan wprowadzić w życie. Weź pod uwagę swoje nawyki, temperament i  cechy osobowości.

Złoto czeka na zuchwałych

Spisz listę zamierzeń. Zobacz, jak można je pogrupować. Technika łączenia wyzwań jest jednym z warunków powodzenia. Emocjonalny biznesplan powinien być osadzony w czasie. Najlepiej rozpisz go w kalendarzu. Podziel na etapy. Odwaga ze szczyptą brawury pomaga. Lepiej wykonać 60% maksymalnego planu niż 100% minimalnych tęsknot.

Chcesz jeść zdrowo, kupuj zdrowo

Chcesz ćwiczyć odnotuj każdą chwilę przeznaczoną na gimnastykę w grafiku. Podobnie z ograniczeniem palenia. Nawet najmniejsza zmiana będzie widoczna, co od razu poprawi Ci nastrój i zdopinguje do dalszej walki. Dyscyplinuj samą siebie. Stosuj jasny system nagród i kar. Warto przechodzić obok cukierni z zaciśniętymi ustami, żeby potem kupić sobie nowe perfumy. Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej pracowita osoba potrzebuje zachęty od strony partnera, córki czy teściowej.

Większość ludzi myśli o innych w taki sposób, jak o sobie samych

Życzliwość, wyrozumiałość i otwartość nie tylko sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości, ale wzmacniają też ufność we własne możliwości. Kto kocha siebie nie tkwi w emocjonalnym niedostatku. Otaczaj się ludźmi optymistycznymi, odważnymi i czułymi. Ich ciepłe uczucia będą jak przyjazny wiatr w plecy.

W miłości, jak w podróży, droga powrotna zawsze się dłuży

Nie trwoń kolejnego roku na udawanie, że zasługujesz na czyjąś miłość. Prawdziwe więzi, to nie żmudna wspinaczka po cukiereczek umieszczony na Mount Evereście, ale sielska łączka na której możesz odpocząć i nabrać siły. Aby coś się zaczęło, coś musi się skończyć. Nie tkwij w złych związkach. Lepiej być samą niż z byle kim.

Nie ulegaj bezowocnemu marzycielstwu

Ty w maju 2016 roku o dziesięć kilo chudsza w porsche na Bulwarze Zachodzącego Słońca w ramionach przystojnego dziedzica wielomiliardowej greckiej fortuny. Takie rojenia są dobre, ale tylko w przypadku problemów z zasypianiem. Twórcza wizualizacja polega na zobaczeniu autentycznych potrzeb. Zamiast: będę chudsza o dziesięć kilogramów, zastanów się: dlaczego nie akceptujesz swojego wyglądu? Zamiast planować: będę bogata, skup się na działaniach: jak mogę zarobić pieniądze?!Porshe and the woman.Flickr.Thomas Hawk.(CC BY-NC 2.0)16.02.2016

Miej oczy szeroko otwarte

Życie traci smak, jeśli traktujemy je zbyt odważnie i sumiennie. Najlepszą przyprawą jest spontaniczność. Wiele szalonych przygód, niezapomnianych spotkań wydarza się bez planu. Korzystaj z okazji, jakie daje Ci życie. Niech rok 2016 nie będzie kolejnym odcinkiem nudnej telenoweli. Nic bardziej nie postarza niż czarno-biały film monotonnie upływających dni.

Żyj tak, jakby za rok miał nastąpić koniec świata

Wyrwij się z objęć rutyny. Zrób coś, co inni nazywają czystym wariactwem, szaleństwem, które Cię uszczęśliwi. Jest takie stare porzekadło, zastanów się: co chciałabym zrobić w ostatnim dniu? I zrób to dziś! Odczujesz cudowną lekkość bytu.

© Jorge Royan / http://www.royan.com.ar, via Wikimedia Commons


Zatem walizki już gotowe, zastanów się, co do nich włożysz, a co wyjmiesz na koniec tego roku?!  


     
   

  


2 comments:

  1. a mi się tam podoba ta wizualizacja bogactwa, tylko nie wiem czy akurat greccy miliarderzy w dzisiejszych czasach to dobry przykład, chyba, że trzymają środki poza ich krajem macierzystym:)))

    ReplyDelete
  2. Oczywiście, że trzymają, powiem skromnie, swoje miliony w bankach o jakich maluczkim nie śniło się, także opcja grecki miliarder na ten rok, to super postanowienie!

    Pozdrawiam ciepło

    ReplyDelete