niedziela, 17 stycznia 2016

Dary losu

Witaj,

Jest dopiero styczeń, początek roku A.D. 2016. Niby nic odkrywczego w tym prostym zdaniu, ale jednak nie do końca! Jako że jestem "zbieraczem pospolitym" starych miesięczników, które często traktuję jak bezcenne księgi, w jednym z nich znalazłam wiersz Abbie Graham. Nieważne, że w swojej wymowie bardziej pasuje na święta, które minęły już parę tygodni temu. Dla mnie, a może i dla Was będzie to takie swoiste memento na nowy rok...obudź się i smakuj życie w każdej godzinie i porze roku, wszak dostajesz dary losu.


"Otwieram drzwi. Wkracza gość wspaniały z daleka.W swych rękach trzyma dary - dary godzin i oczekiwanych chwil. Dar poranków i wieczorów, dar wiosny i lata, dar jesieni i zimy. By znaleźć dobrodziejstwa tak rzadkie, musiał chyba przeszukać niebo".
                                                     Abbie Graham
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          


                                                                                   


2 komentarze:

 1. Azario, ładny cytat, no właśnie, jak sprawić abyśmy każdy dzień traktowali jak prezent od losu?

  Wczoraj byłam z rodziną na spacerze w Dolinie Chochołowskiej.Resztki śniegu, fioletowe krokusy, psy umorusane po pachy, tłoczno , gwarno, wesoło.
  Nagle psy poczuły pragnienie, zatrzymaliśmy się przy czystym strumyku.Piły
  łapczywie.Nieopodal miejsce do grillowania, przepełniony kosz, pełen butelek po wódce i tacek po kiełbaskach z grilla.Ciekawe co imprezowicze zapamiętali z imprezy integracyjnej? Czy zwrócili uwagę, jak wokół było pięknie czy też po prostu skonsumowali, wypili i poczłpali do autokaru?Jak myślisz?
  Czy w Polsce kultura wypoczynku ewoluuje kiedyś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lunko, to o czym napisałaś jest smutne, a zarazem bardzo pospolite wśród narodu! Domyślam się, że przydałby się ten Gość, który porozdzielałby te swoje wspaniałe dary potrzebującym :(

   Usuń