poniedziałek, 4 stycznia 2016

Pielegnacja skóry dojrzałej

Witam,
Mam nadzieję, że ten post będzie pomocny przy wyborze kosmetyków dotyczących cery dojrzałej. Na rynku jest całe mnóstwo kremów, ale nie do końca wiemy, które z nich mają zastosowanie właśnie w pielęgnacji skóry dojrzałej. Zasadniczo dzielimy je na dwie grupy: o działaniu zapobiegawczym i preparaty regenerujące, czyli odwracające niektóre objawy starzenia się skóry. Powinniśmy pamiętać, że nasza skóra funkcjonuje według naturalnego rytmu dobowego. I tak na dzień poleca się preparaty o działaniu ochronnym i nawilżającym. Na noc, kiedy to odbywa się fizjologiczny proces regeneracji, najbardziej przydatne są kosmetyki wspomagające ten proces, czyli tzw.aktywne kosmetyki o działaniu odżywczym i regeneracyjnym.
Warto pamiętać, że naukowo udokumentowane działanie przeciwzmarszczkowe mają nieliczne składniki kosmetyczne. Choć ta grupa stale się powiększa, to w czołówce nadal pozostają: witamina A i jej odmiany, witaminy C i E. Poza tym dużą rolę odgrywają składniki pochodzenia roślinnego. W tej grupie stale modne są fitohormony, a wiele firm wprowadziło też peptydy.
Jednym słowem: stosowanie kosmetyków ma udowodniony sens i przynosi zauważalne efekty. Istotną role odgrywa systematyczność i umiejętne dobranie preparatów do rodzaju i potrzeb skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz