środa, 6 stycznia 2016

Kobieta dojrzała w gabinecie kosmetycznym

W dzisiejszym poście chciałabym postawić trochę prześmiewczo pytanie: czy kobieta dojrzała powinna odwiedzać gabinet kosmetyczny, czy też nie? Czy jest w stanie sama zadbać o swoją urodę w domu? Zatem chodzić czy nie chodzić, oto jest pytanie?! Wydaje mi się, że odpowiedź nasunie się sama. Ten post jest tylko wstępem do cyklu poświęconego kobiecie dojrzałej w gabinecie kosmetycznym.
Kobieta dojrzała powinna mieć świadomość, iż zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych są droższe, ale pewnych zabiegów po prostu nie da się wykonać samej w domu. Po wtóre powinnyśmy odwiedzić kosmetyczkę, aby dowiedzieć się na jakim etapie jest nasza skóra i czego potrzebuje.
Gabinet kosmetyczny ma zawsze do zaoferowania o wiele większy wachlarz zabiegów, aniżeli robiłybyśmy je w domu. Do najbardziej klasycznego zabiegu wykonywanego w salonie kosmetycznym należy masaż skóry dzięki któremu opóźniamy proces starzenia się skóry.
Kolejna sprawa, o której powinnyśmy pamiętać to, że wszystkie kuracje rozpoczynamy od profesjonalnego złuszczenia naskórka, czyli peelingu. W peelingach chemicznych stosuje się kwas migdałowy, glikolowy jak i pirogronowy. Do mechanicznego złuszczania naskórka używamy aparatu do mikrodermabrazji. Zresztą kosmetyczka ma zawsze w swojej ofercie silniejsze maski niż te, które my mamy w domu. Istotne jest, aby wiedzieć, że wszystkie wykonywane przez nią czynności, a wspierane odpowiednią aparaturą, ułatwią wchłanianie się kosmetyków.
Do tego typu wzmacniających naszą skórę zabiegów zaliczamy:
- sonoforeza (ultradźwięki) lub jonoforeza, gdzie kosmetyczka nakłada na skórę maskę lub serum, a potem masuje skórę głowicą ultradźwiękową albo nakłada kompres i stosuje jonoforezę. Tego typu zabiegi wzmacniają ukrwienie skóry.
Inną grupę stanowią zabiegi, gdzie dla potrzeb skóry, wykorzystuje się prąd impulsywny i zjawiska fizykochemiczne. Zabieg elektrostymulujący polega na przykładaniu do skóry elektrod przez które przechodzi prąd impulsywny. Zabieg ten stymuluje prawidłowe napięcie skóry, dotlenienie jej i odżywienia, jak i poprawienie pracy mięśni twarzy. Zabiegi te przydatne są w szczególności skórom wiotczejącym i suchym, określane jako "mini lifting".
Często kosmetyczka proponuje kurację składającą się z paru zabiegów w celu przedłużenia i wzmocnienia ich działania lub zabiegu pojedynczego, poprawiającego np.napięcie skóry.
Zanim udamy się na konkretny zabieg, sprawdźmy ofertę danego salonu kosmetycznego, jak i porozmawiajmy parę dni przed z kosmetyczką o tym, co zamierza z naszą buzią robić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz