środa, 6 stycznia 2016

Kosmetyka lekarska i dermatologia estetyczna

Coraz więcej zabiegów dla kobiet dojrzałych ma do zaoferowania kosmetyka lekarska i dermatologia estetyczna. Ta dziedzina medycyny znajduje się na pograniczu kosmetyki tradycyjnej i chirurgii plastycznej. Obecnie wiele zabiegów określa się mianem "lunchowych" - od przerwy na lunch, a przy tym nie widać niekorzystnych śladów zabiegu.
Typowym zabiegiem jest podawanie botuliny lub tzw. wypełniacza. Botulina likwiduje zmarszczki mimiczne w okolicy czoła, kurze łapki w dolnych partiach twarzy i szyi. Kosmetolodzy uważają, iż mimo, że botulina jest trucizną, nie ma niekorzystnych skutków dla organizmu (stosuje się tak małe ilości, że nawet po podaniu do naczynia krwionośnego, organizm po prostu jej nie widzi). W dermatologii kosmetycznej botulinę stosuje się od bardzo dawna i zabieg ten określa się, jako jeden z bezpieczniejszych. Efekty utrzymują się od 4 do 12 miesięcy i można powtarzać je przez długie lata.
Za pomocą wypełniaczy można wygładzić zmarszczki i fałdy skóry. Najbezpieczniejszym i najczęściej używanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Nadaje się do likwidacji wszystkich zmarszczek na twarzy także do odmłodzenia konturu warg, a czasem do ich powiększenia. Daje efekty od 6 do 12 miesięcy. Tego rodzaju zabieg jest wprawdzie mniej ekonomiczny, ale korzystniejszy dla urody i zachowania najbardziej naturalnych efektów. Materiały stałe zaaplikowane do organizmu mogą się przesuwać, otorbiać i częściej powodują efekty uboczne, które czasami kończą się usunięciem ich z organizmu. Kwas hialuronowy jest obecnie najczęściej używanym wypełniaczem na świecie. Poza efektem wypełnienia zmarszczek, powoduje regenerację skóry, nie należy więc obawiać się, że raz zastosowany będziemy musiały używać przez resztę życia. Po wchłonięciu się preparatu po 10-12 miesiącach, skóra zwykle wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

W gabinetach lekarskich możemy wykonać np. głębszy peeling, likwidujący przebarwienia, zmarszczki i niektóre blizny. Obecnie coraz więcej wykonuje się zabiegów laserowych, które działają niezwykle precyzyjnie. Są urządzenia do regeneracji i odnowy naskórka, wykonuje się zabiegi fotoodmładzania lub do pojędrniania samej skóry (laser diodowy WR). Inne urządzenia laserowe nadają się do trwałego usuwania włosów na twarzy, a także w innych okolicach ciała. Tu mała uwaga - jeśli włoski będą pojawiać się w nietypowych miejscach, to warto zabrać się do usunięcia ich jak najszybciej, bo gdy zaczną siwieć, zabiegi laserowe będą mniej skuteczne.
Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają zregenerować i odmłodzić skórę, i nie są tak obciążające jak zabiegi chirurgiczne. Warto na zakończenie dodać, że współczesna chirurgia estetyczna przestaje być zarezerwowana tylko dla zamożnych kobiet czy gwiazd showbiznesu. Panie, które myślą o zabiegu bardziej radykalnym, wiadomo, że powinny omówić z chirurgiem plastykiem wszystkie "za i przeciw". Z tej metody powinny korzystać tylko wtedy, gdy korzyści będą przeważały nad ewentualnymi skutkami ubocznymi zabiegu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz