wtorek, 5 stycznia 2016

Kremy dla skóry dojrzałej

Z wiekiem nasza skóra traci jędrność i sprężystość. Powoli zaczynają pojawiać się przebarwienia nie tylko na skórze twarzy, ale na dłoniach i na całym ciele. Jak temu zaradzić? Jakich kosmetyków używać, aby opóźnić proces starzenie się skóry? Kosmetolodzy radzą, aby stosować kremy, które różnią się swoim składem, a zarazem działaniem.
Kremy ochronne na dzień dla skóry dojrzałej
Jeśli będziemy stosowały kremy ochronne z wysokim filtrem, pozwolimy wówczas naszej skórze na uruchomienie jej własnych procesów regeneracyjnych. Tego rodzaju kremy, powinnyśmy używać nawet jesienią i zimą z filtrem min. 6-8 SPF. Latem, oczywiście filtr, musi być wyższy około 30 SPF, a jeśli nasza skóra skłonna jest do przebarwień, używajmy blokerów np. 60 SPF. Sporo słyszymy o szkodliwych czynnikach środowiskowych, takich jak promieniowanie słoneczne i o wolnych rodnikach, które źle reagują na skórę. Czym w takim razie są te wolne rodniki? To bardzo agresywne cząsteczki chemiczne, które niszczą zarówno strukturę skóry jak i samego naskórka. Kolejnymi składnikami stosowanymi w kosmetyce są: witaminy E i C, koenzym Q, beta karoten i flawonoidy. Kolejną funkcją kremu na dzień powinna być ochrona skóry przed przesuszeniem. Krem na dzień powinien posiadać również naturalny czynnik nawilżający, kwas hialuronowy, kolagen, glicerynę. Do składników ochronnych należą także ceramidy, wazelina i kwasy tłuszczowe.
I kolejna uwaga, skóry nie nawilża się wodą ani tonikami, tak jak się powszechnie 
wydaje, tylko kremami, które stanowią substancję rozpuszczalną zarówno w wodzie jak i w tłuszczach.
Kremy regeneracyjne na noc
Co dzieje się z naszą skórą w ciągu dnia, a co w nocy? otóż w ciągu dnia nasza skóra broni się np. przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, a w nocy naprawia poniesione szkody za dnia. W tej sytuacji pomocne będą kremy regeneracyjne, które dodają procesom naprawczym trochę energii.
Kremy z witaminami
Najbardziej znaną w kosmetyce wykorzystuje się estry witaminy A oraz retinol, czyli alkohol witaminy A. Musimy pamiętać, że retinol jest najsilniejszą postacią witaminy A, która stosowana jest w kosmetyce. witaminą przeciwzmarszczkową stosowaną w kosmetyce jest witamina A. Kremy, w których zawarta jest witamina A stosuje się zarówno do cer skłonnych do przetłuszczania jak i do cer suchych.
Kolejną grupę stanowią kremy regeneracyjne z witaminą E, która ma wpływ na elastyczność skóry. Witamina C, zawarta w kremach, ma działanie rozjaśniające np. wybiela niektóre plamy barwnikowe oraz przeciwzmarszczkowe, gdyż wywiera wpływ na syntezę włókien kolagenowych. Zapamiętajmy, że dobry krem z witaminą C, to ten, który zawiera minimum 5% tej witaminy. Natomiast jeśli mamy kłopoty ze skórą, wówczas dermatolodzy polecają kosmetyki zawierające 10-20% witaminy C.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz