środa, 6 stycznia 2016

Substancje hormonalne w kosmetykach

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe
Obecnie w kosmetykach przeciwzmarszczkowych stosowane są peptydy, czyli małe fragmenty białka, które pełnią rolę takiego pomarańczowego znaku-światła na drodze. Peptydy przypominają komórkom skóry o jej funkcjach i o produkcji potrzebnych substancji, a w szczególności kolagenu. Do 30. roku życia wszystkie procesy w naszej skórze przebiegają bez zarzutu! Sytuacja powoli zaczyna zmieniać się po trzydziestce, gdyż procesy syntezy przebiegają wolniej. Cóż wówczas dzieje się z naszą skórą? Pojawiają się pierwsze zmarszczki , skóra traci swoją elastyczność. Mówimy, że skóra łatwiej poddaje się sile grawitacji i powstają tzw."chomiki". Wyostrzają się rysy twarzy, tym samym tracimy regularny owal twarzy.
Substancje hormonalne w kosmetykach
Estrogeny bardzo korzystnie działają na skórę, dlatego mają swoje zastosowanie w kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Hormony są takim "parasolem ochronnym" i oddziałują na wygląd skóry oraz na wiele funkcji naszego organizmu. Estrogeny poprawiają napięcie i grubość naszej skóry. Dlatego też nasz naskórek jest elastyczny i nawilżony. Estrogeny korzystnie wpływają na krążenie krwi w skórze, stąd mówimy, że stanowią podporę - rusztowanie dla skóry. Gdy kobieta wchodzi w okres menopauzy i dochodzi do spadku poziomu estrogenów, wówczas bardzo szybko widzi postępujące zmiany w wyglądzie skóry. W tym czasie dobrze byłoby stosować kremy z estrogenami, gdyż dobrze wchłaniają się w głąb skóry i zatrzymują proces starzenia się. Skóra reaguje pobudzeniem metabolizmu komórkowego, wygładzeniem drobnych zmarszczek.
Kremy hormonalne wpływają na ogólnoustrojową gospodarkę hormonalną całego organizmu. Tego rodzaju kremy powinnyśmy stosować z umiarem tak, aby ograniczyć ich działanie tylko do poziomu naczyń krwionośnych. Kremy z estradiolem i progesteronem, stosuje się głównie w kosmetykach tzw. recepturowych, które przepisywane są przez lekarzy dermatologów. Umiar w ich stosowaniu daje dobre rezultaty, gdyż skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz